Stretnutie dvoch sŕdc – retreat pre páry

Párove zblíženie

Vo vzťahoch prichádzajú rôzne pocity: láska, šťastie, radosť, smútok, hnev, nenávisť, a my často namiesto prijatia tieto pocity potláčame alebo obviňujeme svojich najbližších za to, čo sa nám deje. Celodennú prácu s parmi som nazvala stretnutím dvoch sŕdc, pretože iba otvorená, úprimná komunikácia s láskavým srdcom nás vracia k úcte, rešpektu a spoločnému tvoreniu v partnerstve.“ Jana Abatis

Čo je jednodňový retreat pre páry – stretnutie dvoch sŕdc?
? Je to reštart, návrat k jednoduchým spôsobom žitia v partnerstve, v manželstve tak, aby sa oživila komunikácia lásky zo slovami aj bez slov.
? Možnosť stretnúť sa s komunikáciou cez srdcia, možnosť zvedomiť si naše ľudské cností: odpustenie, prijatie, úctu, vďačnosť, pokoru, rešpekt, porozumenie…
? Vnesenie živosti a hravosti tam, kde je pusto. Rozšírenie uhlov pohľadu na rôzne životné situácie.
? Tvorenie nových ciest, kde si myslíme, že už sme všetky možnosti vyčerpali.
? Je to dar pochopenia, ako naplno prežívať hĺbku radostí i stratí života po boku druhej bytosti tohto sveta.

Čo si môžete odniesť?
? Môžete zažiť hĺbku a silu vedomého dotyku, vedomého rozhovoru a rôznych jednoduchých techník, ktoré pripravím presne pre váš pár tak, aby ste cez skúsenosť mohli zažiť a zároveň si do života zobrať nové praktické návyky, na základe ktorých sa môžete v partnerstve
posúvať k šťastnejším dňom.
?Vyskúšate si rozdiel medzi vedomím a nevedomým dotykom.
?Môžete si vyskúšať rôzne cvičenia pre ženy aj pre mužov na pozdvihnutie mužskosti a ženskosti.
?Dostanete manuály do emailu, ktoré budú pre vás práve najvhodnejšie:

  • zdravé mužstvo a ženstvo v nás
  • závislý vzťah vz. vzťah úctu a lásky
  • intuitívna masáž s prítomným dotykom
  • ako zvýšiť polaritu

?Budeme sa môcť kontaktovať aj po stretnutí, zdieľať čo sa vám darí pri zavádzaní do praxe života, a čo vás absolútne prevalcovalo. Rada zodpoviem vaše nové otázky, ktoré vzniknú pri praktizovaní nových ciest fungovania.

„Obviňovaním iných za môj stav im odovzdávam do rúk MOC nad svojim životom. Preto radšej trávim čas hľadaním riešení k otázke: Čo môžem urobiť, aby sa mi podobná situácia už nikdy nestala, alebo aby sa uskutočnila s úplne iným koncom.“

Priebeh stretnutia:

Stretnutiu s párom predchádza rozhovor o ich momentálnej životnej situácii, o ich prípadných problémoch vo vzťahu, ktoré by chceli s touto celodennou prácou riešiť. Na tejto konzultácii si dohodneme termín stretnutia, ak sa obaja rozhodnú, že ho chcú absolvovať.

Na stretnutí sa venujeme rôznym technikám, ktoré oboch partnerov vyladia v ich mužských a ženských kvalitách a v bezpečí dôvery vysvetlím, čo budeme robiť. Tieto techniky nie sú o pasívnom prijímaní, ale o neustálej vedomej komunikácii, uvoľňujeme telo,  prepušťame strachy spojené s očakávaním, zodpovedám na konkrétne otázky a zároveň hľadáme cestu ako by mohli začať riešiť ich problémy. Ja som v roli sprievodkyne, celému sedeniu dávam bezpečné vedenie a zároveň vnášam vedomie do prípadných prežívaných emócií.

Počas celého dňa máte k dispozícii občerstvenie, zdravý a veľmi chutný obed i dezert.

Niekoľko zaujímavých linkov:

Máte doma dusno, alebo taliansku domácnosť? Ako z toho von?
Máte potreby, ktoré v partnerstve nekomunikujete?
Ako môže žena podporovať svojho muža vo vedomom partnerstve?

Dĺžka trvania stretnutia je od 9:00 do 18:00 hodiny.

Obom partnerom odporúčam pravidelné terapie, kde môžu rýchlejšie dozrievať ako samostatné osobnosti. Pretože ľahko zbadám smietku v oku partnera, no nevidím brvno vo svojom. Zároveň je dôležitá práca aj na vzťahu. Môžeme si dohodnúť ďalšie sedenie a dostať sa do väčších hĺbok tela i duše.

Mám záujem o stretnutie

Rezervujte si svoj termín telefonicky: +421903933992
mailom: masaze@abatis.sk alebo online:

Odpovede na najčastejšie otázky:

Rad/a by si vo svojom partnerstve zažíval/la nové podnety a väčšiu hĺbku, ale je to pre teba veľmi súkromná záležitosť?
Na stretnutí dvoch sŕdc máte vytvorený deň iba pre vás dvoch. V bezpečnom priestore vás spolu prevediem dňom, ktorý vám vie priniesť mnoho konkrétnych podnetov k úplne inému prežívaniu vášho vzťahu.

Už neveríte, že sa dá na vašom partnerskom vzťahu niečo zmeniť či vylepšiť?
Na vzťahu je stále čo meniť a vylepšovať. 😀 Je to celoživotný proces, v ktorom môžete trpieť, alebo si ho naplno užívať a vnášať stále nové kvality, tak ako zveľaďujete svoj domov či auto. Partnerský vzťah by mal byť posvätný priestor lásky, kde zdravou podporou a spontánnou tvorivosťou sa navzájom vyživujete, liečite, napĺňate.

Vytráca sa z vášho vzťahu príjemná, živá komunikácia? Je to iba neustála rutina?
Komunikácia v našom živote je dôležitá, zo slovami aj bez slov. Často je naplnená strachom a teda z toho vyplývajúcimi domnienkami, očakávaniami, manipuláciou, klamstvom samému sebe, partnerovi, deťom, priateľom, či v práci. Tie nás dostávajú do ilúzií, v ktorých sa nakoniec vieme zamotať až tak, že sa v tom celom zmätku cítime veľmi nekomfortne, chorľavieme, pokrúti sa nám chrbtica, bolí a nevieme ako z toho von.
Na stretnutí si môžete vyskúšať ako je možné v ľahkosti vniesť do komunikácie vedomie, otvorenosť a úprimnosť. Vzápätí môžete prežívať radosť, vyrovnanosť, kde odpadne súženie a s láskavým prijatím sa hľadajú možnosti ako ísť ďalej v láske.

Čo ak môj partner sa nechce ďalej vyvíjať alebo nechce nikam chodiť?
✅Môžete prísť na prvú konzultáciu osobitne. Vieme sa porozprávať a spoločné nájsť riešenie ako sa posunúť vo vašej situácii smerom dopredu.
✅Môžete mu kúpiť darčekovú poukážku.
✅Ak ste muž, využite svoje mužské komunikačné schopnosti, jasnosť a láskavosť a pokúste sa v kľude vysvetliť žene, kde vnímate problémy, nevidíte riešenie a rád by ste skúsili pomoc z vonku.
✅Ak ste žena využite svoje ženské vlastnosti, úprimné pocity komunikované cez otvorené srdiečko, v pokore a láskyplne, bez manipulácie či tlaku. V tomto nastavení, v jemnosti len oznámte svoje pocity a potreby.
✅ Odporúčam najprv porozmýšľať o čom chcete hovoriť, možno si aj spísať body a môžete si rozhovor aj predstaviť s ideálnym koncom.

So sexuálnou stránkou to ide dolu vodou?
Toto sa deje pri depolarizacii partnerstva. Je potrebné znovu rozžiariť iskru. Môžete sa naučiť, ako potom s tým iskrením narábať tak, aby sa polarita, zdravá príťažlivosť udržiavala priebežne.

Druhá strana Vás vôbec nepočúva?
Tento jav sa deje veľmi často. Ak príliš na niekoho tlačím, buď sa mi začne vyhýbať, alebo bude reagovať podráždene, alebo sa úplne odpojí a prestane ma vnímať. Pomoc existuje. Potrebujem prestať na neho tlačiť s mojimi požiadavkami. Urobím krok späť a komunikujem z pozície svojho srdca svoje pocity a potreby. Volá sa to vedomý rozhovor a na stretnuti si ho možete bezpečne vyskúšať. Zároveň si viete nastaviť vaše vlastné pravidlá tak, aby ste sa obaja cítili vo vzťahu komfortne.

Bojíte sa pracovať na zmene partnerského vzťahu, aby sa nezhoršilo aj to, čo ešte ako tak funguje?
Partnerský vzťah funguje tak isto, ako vzťah s vašim partnerom v biznise. Ak ho rozvíjate, pracujete na prehĺbení, zdokonalení, darí sa vám obom. Ak do neho neinvestujete žiadnu pozornosť, príde čas, kedy prejde jeden z vás k inému partnerovi, napríklad k dodávateľovi, ktorý sám ponúkne lepšie podmienky.
A takto je to aj s partnerstvom. Na začiatku možno bude treba urobiť poriadky, nastaviť nové pravidla a vyhádzať staré, nepotrebné spôsoby fungovania. Možno to bude vyzerať ešte horšie ako predtým, no vzápätí, keď sa bordel úprace, vzduch sa vyčistí a zbavite sa mnohých vašich zranených utrpení, tváre sa rozjasnia a vzťah utrpenia, schovávania, či pohrdania sa premení na vzťah porozumenia, úcty, podpory a lásky. 😉

Prečo zatiaľ nemám online program?
Je to pre mňa trošku strata času. Akoby som človeku žijúcom na púšti mala opisovať sneh a radosť, ktorú s ním môžem zažívať. Vie si ho ako tak predstaviť, ale až keď zažije sneh na vlastnej koži, až keď pocítí mraziví dotyk, až uvidí tie krásne štruktúry vločiek padajúcich z neba, až sa hodí prvý krát do snehu, až zažije guľovačku, sankovačku či lyžovačku, stavanie iglu a mnoho ďalšej zábavy… až potom pochopí… a jeho telo už nikdy nezabudne. Pretože pocíti snech všetkými zmyslami, celym svojim telom.

Žiť svoje poslanie a žiť zdravé vzťahy sú naviac dôležité podstaty života človeka. Ale ako?
Ak ti dám môj zaručený postup, nemusí u teba fungovať. Ale ak ti ukážem, ako hľadať v spleti informácií svoj vlastný klúč ku šťastiu, a ty pocítiť na vlastnom tele, že je to možné, môžeš začať tvoriť svoj život slobodne a po svojom. Každá chyba bude tvojim najväčším pomocníkom a ukazovateľom, ako tvoje konanie ešte viac vylepšiť a môžeš sa hravo tvoriť tvoju ďalšiu púť svetom. Teda na stretnutí dvoch sŕds je pre mňa dôležité ukázať vám ako vo vašej konkrétnej unikátnej situácii nájsť možnosti na liečenie starých rán a tvorenie nového vztahu, lebo, to čo ste žili už pre vás nefunguje.
Vašim deťom prave takto možete byť príkladom: že nie umelá dokonalosť, ale nedokonalá chybovosť posuvaju váš vztah k úprimnosti, autentickosti, hravosti, spontannosti, živosti a pravdivosti.
K vzťahom patria prirodzene komunikácia a emócie na oboch stranách. My sa ich iba potrebujeme naučiť prijímať a správne s nimi narábať.
Iba pravda komunikovana skrze „lásku“ otvorené srdcia vás vedie k šťastnému životu.

Z vlastnej skúsenosti viem, že v zmätku toho, čo sme sa naučili od okolitej spoločnosti a ako vidíme, že v tomto nie sme vôbec šťastný potrebujeme prejsť cestu hľadania seba, svojho poslania na zemi, opustiť postupne strachy, závislosti a staré naučené vzory správania, aby sme dosiahli skutočnú slobodu a krásne vzťahy. Cesta, ktorá sa zdá byť hrôzostrašná je práve tá najušľachtilejšia a prináša veľa odmien, tak ako v hre, keď vyhráte ďalší level. Verte, či neverte, no partnerské šťastie je na dosah. Iba sa postaviť a rozbehnúť.

Mám záujem o stretnutie

Rezervujte si svoj termín telefonicky: +421903933992
mailom: masaze@abatis.sk alebo online:

„Ahoj, Janka, dobre hovoríš, toto je ta správna cesta,
v úprimnej láske a pravde; ako to oslobodzuje a buduje dôveru!

Vďaka sa tvoju cestu, všetko dobre na nej (to nie je lúčenie)!“

Stanislav