Skúsim vysvetliť na konkrétnom možno trochu štipľavom príklade zdravého, vedomého partnerstva, kde už obaja partneri poznajú svoju hodnotu a učia sa ju žiť v plnosti:

Ja ako živá žena, naplnená sama sebou, mám večer chuť na mazlenie a prípadné milovanie. Cítim u teba, muž môj, mužskú silu a prezentujem svoju potrebu zblíženia dotykom, zvádzam ťa. Ty ale chceš spať, máš veľmi ťažký deň za sebou a dôležitý deň pred sebou.
Ak si vo svojej pravde, oznámiš mi to. No povedať “chcem spať” je jedna vec. Zostať v tom ale znamená, ukončiť akékoľvek hrádky z tvojej strany, ktoré som pri zavádzaní otvorila, pretože spať chceš ty. Ak si vo svojej pravde a s láskou v srdci ukončíš všetky aktivity, vtedy to rešpektujem, lebo stojíš v sebe a nie si stratený vo mne. Moja podpora pre teba je veľkou skúškou stability, odvahy, plnej bdelosti, státia si vo svojej pravde. Ak ju zvládneš, si o to pevnejší vo svojej mužskej sile. Ak by som ale ja myslela na tvoju potrebu a “pomáhala” ti v tom, aby si bol vyspaný, uvoľnený a pripravený na dôležitý deň pred tebou, bol by si ako v perinke u maminky a tvoja sila by sa postupne strácala. Teda ak musíš stáť vo svojom rozhodnutí “nechcem sa teraz milovať “, trénuješ sa ako na ťažkom tréningu, a postupne ti rastú svaly, sila sa spevňuje.

 

Takže ja, ako žena, si stojím vo svojej plnosti a prezentujem svoju potrebu pozornosti. Ty, ako muž, si stojíš vo vlastnom strede a teda aj v rozhodnutí, ktoré urobíš. Nech je akékoľvek, berieš za neho a za jeho následky plnú zodpovednosť. Pokiaľ si ty, ako môj muž, pevné stojíš vo svojej pravde, v tom čo hovoríš, vyžaruje z teba obrovská sila a ja, ako tvoja žena, sa z toho teším… Táto sila pravdy ma dobíja hoci si “nesplnil” moju potrebu. Paradoxne viac ako keby si sa mi snažil ísť v ústrety. O to viac sa zvyšuje polarita a vzťah tým silnie.

Zhrnutie na záver:
Ja ako žena nikdy nepomáham mužovi v jeho starostiach, čo urobiť, ako sa rozhodnúť… Nemám tie mohutné ramená, aby som ich ustála. Postavila by som sa do role matky a stratilo by sa iskrenie, mužsko ženská polarita. Som ako plynúca živá rieka, som výzvou pre muža, čím trénujem jeho bdelosť, pevné hranice, vedomie… a tým podporujem rast jeho sily.