Vaginálne mapovanie

Vaginálne mapovanie – intímna dotyková terapia vhodná pre ženy


Vaginálne mapovanie je nádherná, nežná dotyková technika, ktorá pomáha ženám otvoriť sa novým možnostiam života. Veľmi efektívne pomáha prepúšťať dlhoročné uviaznuté emočné zážitky, vytvárať plne nový vzťah k vlastnému telu a k sexualite ako takej.

 


Čo spôsobujú uviaznuté emočné zázitky v tele?

Každá z nás máme rôzne pocity a emócie s nimi súvisiace: strach, hnev, smútok, hanblivosť, radosť, zamilovanosť, pocit slobody, vďačnosť… Všetky pocity, ktoré si z nejakého dôvodu nedovolíme prežiť naplno, potláčame. Potláčame a vtláčame ich do svojho telíčka, do buniek nielen na povrchu pokožky, ale až do vnútra, do hĺbky niekoľkých vrstiev. Bunky sa pocitmi neustále plnia a vyživujú. Ak máme často hlavne negatívne pocity, tie pôsobia deštruktívne, a postupne nám zhoršujú náš zdravotný stav.

V ženskom tele je najsilnejším pólom na pritiahnutie potlačených emócií vagína a kŕčok maternice. Sú to najmínusovejšie (jinové) body na tele ženy… pre lepšiu predstavu, táto oblasť je ako najsilnejší magnet pre všetky nespracované pocity prichádzajúce na základe interakcie s okolím.

Pocity uviaznuté v našom tele nám vytvárajú emočnú ranu. Zároveň deformujú bunky v našom fyzickom tele a teda pôsobia deštruktívne aj v hmote. Náš zdravotný stav sa postupne zhoršuje: mikózy, cysty, myómi

Keď sa nás niekto dotkne našej emočnej rany, okamžite na ňu púšťame dramatické emócie: niekto sa stále neprimerane nasiera, u niekoho je to prejav neustále radosti.
Ani jedno nie je prirodzená, slobodná reakcia naokolo.

Ako najrýchlejšie uvolniť z tela dlhoročne uviaznuté emócie?

Už niekoľko rokov pracujem v Bratislave a  vo Valašskom Meziříčí s uvoľnením uviaznutých emócií v tele človeka cez dotykové techniky so zameraním na bezpodmienečné prijatie. Používam najčastejšie:

Pri každej technike zapojím všetky hlavné zložky: fyzickú, emočnú, mentálnu i duchovnú časť v nás.

Pri vaginálnom mapovaní pracujem s vedomým dotykom bezpodmienečného prijatia. Najdôležitejší je pocit povolenia,…uvoľnenia…. a pocit bezpečia, „ja tu môžem byť pre seba“.

Niekedy sa ani k intímnym miestam nepriblížime. Celé sedenie je o „dosadnutí do seba“ veľmi jemnou a citlivou cestou. Dávam plnú pozornosť pocitu dôvery a bezpečia a zároveň nežnú starostlivosť celému telíčku.

Ženy si môžu touto technikou poliečiť množstvo nepríjemných alebo traumatických zážitkov z detstva či dospelosti, pochopiť, ako si tvoriť svoje prirodzené hranice, naučiť sa pracovať s emóciami atď. Každá si vezme to svoje.

 

Mám záujem o vaginálne mapovanie.


Kedy je pre mňa vhodné vaginálne mapovanie?

Problém so sexualitou

♥ strata libida

♥ frigidita

♥ nepríjemný sexuálny zážitok, znásilnenie

Životné zmeny v tele ženy

♥ ťažký pôrod

♥ potrat

♥ rôzne operatívne zákroky

Nespracované životné situácie

♥ problém s menštruáciou, s otehotnením

♥ necitlivé správanie od mužov, lekárov

♥ nedostatok prejavu lásky v detstve

Každé vaginálne mapovanie je vždy iné. Prítomným vedomým dotykom sa zvyšuje tvoja citlivosť v celom tele.

Vytváraš si nový vzťah k sebe.

Začínaš kráčať novou cestou. Cestou vnímania a načúvania samej sebe.

Aké balíčky sú v ponuke?

Ak ťa vaginálne mapovanie zaujalo, tu sú zľavnené balíčky:

Priebeh stretnutia:

Stretnutie so ženou predchádza rozhovor o jej momentálnej životnej situácii, o jej prípadných problémoch, ktoré by chcela s touto intímnou technikou riešiť a dohodneme si termín sedenia.

Na sedení sa venujeme súčasnému stavu ženy, ako sa cíti práve teraz, čo ju práve trápi, či teší. Zodpovedám na prípadné otázky a v bezpečí dôvery vysvetlím, čo budeme robiť. Prechádzame 12 bodov v smere hodinových ručičiek, kde sa používa tepanie, krúžky a jemný tlak. Táto technika nie je o pasívnom prijímaní, ale o neustálej vedomej komunikácii. Ak aj tak telo nechce prijímať môj dotyk, môžeme cez veľmi citlivú bezdotykovú techniku „poéziu tela“ prepustiť strachy spojené s očakávaním.

Pred mapovaním uvoľňujeme telo pohybom, učíme sa aktívnemu prijímaniu cez pohyb, zvuk a dych. Potom jemnou masážou uvoľníme svalstvo, povolíme zostávajúce napätie a po dovolení začínam veľmi jemne s technikou.

Ja som v roli sprievodkyne, celému sedeniu dávam bezpečné vedenie a zároveň vnášam vedomie do prežívania emócií ženy. Žena si  rozhoduje o spôsobe, dĺžke a intenzite dotyku, ktorý bude v technike použitý. Ja dávam neustále spätnú informáciu, kde sa nachádzam a akým tlakom pôsobím. Stáva sa, že niekedy je tkanivo veľmi precitlivené alebo naopak úplne necitlivé, napríklad po zašívanom nástrihu, a žena vníma dotyk na inom mieste, s inou intenzitou. Takto sa žena nestráca a má jasný pohľad, čo sa deje.

Na konci sedenia prichádza ukotvenie


Niekoľko zaujímavých linkov:

? Vaginálne mapovanie, Áno, či nie?
? Moja posledná skúsenosť s vaginálnym mapovaním.
? Krásne video o vaginálnom mapovaní, ktoré natočila moja priateľka Marie Drkulová
? Vaginálne mapovanie, znovuzrodenie vašej intimity


Dĺžka trvania sedenia je 4 hodiny.

Miesto stretnutia: Bratislava alebo Valašské Meziříčí

Vaginálne mapovanie následne môžeme opakovať najskôr po týždni.

„Moje dlhoročné skúsenosti s vaginálnym mapovaním sú postavené na znovuotvoreniu  pocitu bezpečia a dôvery v sebe. Cieľ nie je dostať sa ku vagínke, cieľ je nájsť vlastné, „zdravé hranice a obnoviť cítenie a lásku k sebe.  A dejú sa zázraky.“ Jana Abatis

„Dopriala som si Vaginálne mapovanie, lebo som sa chcela v živote posunúť vpred..

Bolo pre mňa ..Liečivé, Hlboké, Transformačné..veľa, veľa púštajuce…
Veľmi ma zaujala sila, s ktorou sa všetko dialo. Cítim sa horúca, šťavnatá, poliečená.

Myslím si, že plný prinos tejto terapie pochopím a uvidím až v prúde života.

Vaginálne mapovanie by som odporúčala každemu, koho táto metóda zavolá. Si dokonalá Jani

Tinka

„Vaginálne mapovanie bolo pre mňa dlho niečím úplne mimo mňa, mimo moju komfortnú zónu a nemyslela som, že by som niečo takéto chcela vyskúšať. Keď som si telefonicky objednávala termín počula som z Jankinho hlasu veľkú láskavosť a vrelosť a preto som sa na mapovanie veľmi tešila, hoci som v sebe mala aj strach.

Ani neviem ako ubiehal čas, ktorý som s Jankou strávila. Cítila som sa vítaná, prijímaná, vypočutá a pochopená ako málokedy v živote. Jankina starostlivosť bola ako mäkká teplučká deka, do ktorej som sa mohla zabaliť. Zároveň som bola veľmi prekvapená aké hlboké traumy sa uvoľnili z môjho tela aj duše.
Odložila som veľké bremeno, o ktorom som ani nevedela, že ho nosím.

Vaginálne mapovanie odporúčam všetkým ženám.

Janka Š.

Ahoj Janka, veľmi ti chcem poďakovať za dnes :). Vytvorila si atmosféru nekonečnej úcty, nehy, prijatia, dôvery… to, že som ťa mohla držať za ruku… to, ako si sa ma dotýkala… to, ako mi postupne povolila bolesť… 😉

Bolo to pocitovo silne, nádherné, nežné…. tak jemne sa neviem ani ja dotýkať samej seba, ako si sa ma dotýkala ty… 🙂 ďakujem ti za ten priestor bezpečia, v ktorom som sa mohla úplne uvoľniť :)“

Simonka N.

Na terapii Vaginální mapování jsem šla, protože jsem chtěla odložit něco, co mě provází životem a vrací se to v mých vztazích.

Při terapii jsem cítila silné uvolňování starých zátěží, které mne provázely. Následně nabytí energií. Cítila jsem úplně nové vjemy, které jsem si ve svém životě dříve nedokázala nebo nechtěla připustit.

Jana měla velmi citlivý přístup a její práce je pro mě přínosem.

Vaginální mapování bych doporučila ženám, které tápou ve svém životě. Těm, které se potřebují navrátit k své citlivosti. Moc děkuji. Marie ;)“

Marie S.

„Vždy mávam veľké očakávania, že sa všetko vyrieši za 1-2 sedenia.
Táto terapia bola niečo nové, niečo iné. Zo začiatku som sa trochu bála, ale Jana Abatis má veľmi citlivý prístup. Strach zo mňa veľmi rýchlo opadol.
Táto terapia mala pre mňa určite progresívny prínos, nakoľko ma posunula o niečo ďalej vo vzťahu k sebe.
Zaujal ma náhly progres s mojim vnútorným dieťaťom.
Vaginálne mapovanie odporúčam ženám, ako som ja. Ženám, ktoré sa snažia nájsť príčinu ich sexuálnych problémov.

Alex O.

„Priala som sa napojiť na svoju jóni, a vyliečiť si zranenia tak, aby ma už neobmedzovali v mojom živote.
Terapia bola lepšia, než som očakávala. Janka bola veľmi profesionálna. Ako taká láskavá a empatická doktorka. Dokázala som jej poľahky dôverovať a otvoriť sa pred ňou.

Všetko bolo veľmi jemné, s úctou a v láske
Viac som sa napojila na svoju jóni, objavila som, že veci, o ktorých som myslela, že sú dávno za mnou, a neovplyvňujú ma, že ma predsa len zaťažovali, resp. niesla som si ich so sebou.

Zaujalo ma, ako situácie, ktoré na prvý pohľad nie sú nijako späté so sexualitou či ženstvom, sa ukladajú do jóni.

Túto terapiu by som odporučila všetkým ženám, ktorých ženstvo utrpelo zranenie a majú dosť odvahy preskúmať to a zahojiť.“

Katka

Mám záujem o vaginálne mapovanie

Rezervujte si svoj termín telefonicky: +421903933992
mailom: masaze@abatis.sk alebo online: