Aktívnym prijímaním.

Čo je aktívne prijímanie (počas masáže)?
Je to spôsob ako pomôcť môjmu telu ožiť, zobudiť každú jednu bunku, cítiť radosť zo života a na to využívam všetky svoje zmysly.
Zapájam hlavne Pohyb, Zvuk a Dych.

Čo všetko tým môže moje telo získať?
Pohyb:
– keď je moje telo masírované, môžem skúsiť pridať aj vlastné ruky. Ak mi masírujúci masíruje nohy a ja chcem v tom istom čase dotyky na hlave, prehrabávanie sa vo vlasoch… skúsim to sama a doprajem si ich
– ak mám potrebu meniť polohu, nadvyhnúť sa, pokrčiť ruku, nohu, pretiahnúť sa, ako keď ráno vstávam z postele, urobím to
– telo môžem neustále udržiavať v jemnom pohybe

Zvuk:
– tam patrí dobre vybraná hudba, ale aj môj zvukový prejav. Ak si chcem vzdychnúť, zakričať, zasmiať sa , zavrnieť ako mačka, čí zrevať ako sibírsky tiger… dovolím si to. Všetky pocity, ktoré cezo mňa prechádzajú, prepúšťam zvukovým prejavom von z tela.

Dych:
– skús sa 3-krát zhlboka nadýchnuť a vydýchnuť. Cítiš nejakú zmenu? Mne ihneď prejde mravenčenie celým telom .
– ak pri masáži striedam klasický plytký dych s hlbokým dychom, do tela sa dostáva viac kyslíka, a môžem tak počas masáže zažívať neopísateľné zážitky aj bez akýchkoľvek podporných látok.

Aký dopad to ma na celý organizmus?
V poslednom desaťročí ľudia sedia často za počítačmi, dýchajú plytko, hýbu sa minimálne, až úplne strácajú cítenie svojho tela. Potom sú prekvapení, keď im doktor oznámi, že majú ťažkú chorobu.

Jednoduché úpravy môjho prijímania menia mnohonásobne môj zážitok z masáže, moje prežívanie, a tým aj hĺbku práce s mojim zámerom. Všetky bunky v tele ožívajú, cítim samu seba, svoje pocity a otváram sa vnútornej slobode a vlastnému liečeniu. Iba si to dovoliť. A hoci aj v úplnej jemnosti...

Dávam tým sama sebe impulz, že ja som tu pre seba ako prvá a nečakám, než sa o mňa niekto postará. A ak sa aj starať bude, vždy si môžem starostlivosť upraviť prípadne vylepšiť.

Svojou jasnou komunikáciou s okolím som zodpovedná za to, čo sa mi deje. Postupne sa zbavujem hanby a oslobodzujem sa od dopadov spoločenských noriem. Tým otváram svoju myseľ novým podnetom a inšpiráciám. A k tejto úprimnej otvorenosti sa môžem učiť práve cez aktívne prijímanie masáže.

S láskou a úctou
Jana Abatis